Google Takvim karanlık mod güncellemesini aldı

En tanınan takvim uygulamalarından biri olan Google Takvim, aldığı yeni güncelleme ile birlikte nihayet karanlık mod takviyesine kavuştu. Neredeyse bütün uygulamalarına, hatta Android işletim sistemine bile, karanlık mod özelliğini ekleyen Google, Takvim uygulamasına da bu özelliği biraz geç de olsa ekledi. Artık Android kullanıcıları Google Takvim karanlık mod özelliğini kullanabilecek.

Google Takvim karanlık mod güncellemesi kullanıcılara sunuldu

Google’ın blog sitesinde duyurulan güncellemede karanlık modun tam olarak siyah olmadığı, grimsi tonlarda olduğunu görüyoruz. Google Takvim‘i şayet ki grimsi tonlarda kullanmak istiyorsanız, bunu uygulamanın kendi ayarlarından aktifleştirebilirsiniz.

Ayrıca Android Q sahipleri, Android işletim sistemini karanlık modda kullandıkları sürece, Google Takvim de olmak üzere tüm Google uygulamaları otomatik olarak karanlık moda geçiş yapacak. Doğal uygulamalardaki karanlık mod, bağımsız olarak da ayarlanabilir.

Son güncelleme ile birlikte Google Takvim’de karanlık mod dışında rastgele bir değişikliğin olmadığını da belirtelim.

Eğer ki karanlık modları seviyorsanız, karanlık mod için Google Takvim’in en son güncellemesini yüklemeniz gerekmekte. Güncelleme birden fazla kullanıcı için yayınlanmış durumda.

Başa dön tuşu