Huawei’den Honor 20 ailesi için sevindiren haber

Teknoloji devi Google, ABD’de Trump idaresinin kısıtlamalarının bir sonucu olarak, Huawei ile münasebetlerini askıya aldığını açıkladı. Şirket, Huawei’nin Android güncellemerinin yanında Google Play Store’a ve Google uygulamalarına erişimi iptal edeceğini doğruladı. Artık gözler Honor 20 ailesi tarafına çevrildi. İki modelin güncelleme durumuyla ilgili şirket açıklama yaptı.

Çin ile ABD ortasında yaşanan bu tansiyon bilhassa Huawei cephesinde büyük tesir yarattı diyebiliriz. Bu kararların akabinde Huawei kullanıcıların ne olacağı konuşulmaya başlandı. Biz de yaşanan tüm olayları sırasıyla sizlerle videomuzda paylaştık. O görüntüyü aşağıda izleyebilirsiniz.

Honor 20 ailesi güvenlik güncellemesi alacak

Huawei cephesinden yapılan açıklamaya nazaran hem Huawei hem de Honor marka akıllı telefona sahip kullanıcılar bu engellemelerden etkilenmeyecek. Honor şu sıralar ağır bir biçimde Honor 20 ailesinin lansmanına hazırlanıyor. Lakin akıllı telefonların güncelleme alıp almayacağı akıllarda değerli bir soru işareti oldu. Huawei bununla ilgili bir açıklama yaptı.

İki yeni model de kutudan Android 9 Pie ile birlikte çıkacak ve Google Play Store ve Google uygulamalarına erişebilecek. Huawei’nin açıklamasına nazaran iki model de güvenlik güncellemeleri alacak. Lakin, Android’in gelecek sürümlerini alıp almayacaklarıyla ilgili şimdi net bir açıklama yok.

Başa dön tuşu