Google’dan akıllı saatleri için adres bulmayı kolaylaştıracak yenilik

Google, yaptığı duyuruda Galaxy Wear OS’a sahip akıllı saatleri için Haritalar takviyesi sunduğunu açıkladı. Bu sayede akıllı saat kulanıcıları, telefonları olmadan dışarıya çıkabilecek ve telefonsuz bir halde kaybolma riski yaşamayacak. Pekala, Wear OS saatler için Google Haritalar dayanağı nasıl sağlanacak? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Wear OS üzerinden Google Haritalar için LTE ya da Wi-Fi irtibatı gerekiyor

Akıllı saatlerde daha evvel Google Haritalar kullanmak için bir telefon takviyesi gerekiyordu. Ancak bu durum yanında her vakit telefon taşımak istemeyen ve işlerini saat üzerinden yürütmek isteyen bireylere mani oluyor. Google’ın yaptığı yeni duyuruya nazaran artık LTE ve Wi-Fi kontağı olduğu sürece Google Haritalar kullanılabilecek.

Öte yandan Google, bu özelliği kullanmak için rastgele bir güncellemeye gereksinim olmadığını da belirtti. Ama yenilik aktifleştirdikten çabucak sonra açılmıyor. Kullanmak için birkaç gün beklemek gerektiği de açıklanan bilgiler ortasında yer alıyor. Wear OS sürümüne sahip akıllı saatte Google Haritalar kullanmak için sırasıyla şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Google Haritalar
  • Ayarlar
  • Başlatma Modu
  • Navigasyon şu tarihte başlatılacak
  • Yalnızca İzle

Google, telefona muhtaçlık duymadan çalışacak Google Haritalar takviyesi için şu açıklamaları yaptı:

“Google Haritalar’ı artık telefona gereksinim duymadan direkt LTE saatinizde adım adım navigasyon alabileceğinizi paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. LTE özellikli bir saatiniz varsa yahut saatiniz internete WiFi üzerinden bağlıysa, artık Haritalar’ın bileğinizde olmasının keyfini çıkarabilirsiniz. Bu, bilhassa koşmaya yahut bisiklete binmeye gittiğinizde ve telefonunuzu geride bıraktığınızda, lakin yoldan sapmak istediğinizde yahut konuta dönüş yolunu bulmak için yardıma gereksiniminiz olduğunda faydalıdır.”

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Başa dön tuşu