Huawei Mate X ertelendi mi? İşte yeni açıklama!

Samsung, Galaxy Fold modelinde yaşanan birtakım sıkıntıların akabinde, lansman tarihini erteleme kararı almıştı. Bu kararın akabinde gözler Huawei tarafına çevrildi. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan söylentiler, Mate X’in Eylül ayına ertelendiğini sav ediyordu. Huawei kelam konusu tezlerle alakalı açıklamalarda bulundu. Huawei Mate X modeli için yapılan açıklamayla ilişkin ayrıntılar haberimizde.

Huawei Mate X ne vakit satışa sunulacak?

Huawei yaptığı açıklamayla birlikte Eylül ayına yönelik söylentilerin doğru olmadığını belirtti. Daha evvelden de belirtildiği üzere Huawei Mate X modelinin Haziran ayında raflarda yerini alması bekleniyor. Bununla birlikte satış tarihinde ülke ve bölgelere nazaran farklılıklar bulunabilir. Son vakitlerde Samsung’un yaşadığı problemlerin akabinde, Huawei’nin ne üzere önlemler alacağı ise bilinmiyor.

Huawei Mate X özellikleri ve fiyatı nasıl olacak?

Gücünü Huawei’nin 7 nm Kirin 980 işlemcisinden alan akıllı telefon ayrıca  Huawei Balong 5000 ismi verilen 5G modem sayesinde “Dünyanın birinci 5G takviyeli katlanabilir telefonu” unvanına sahip oluyor.

2019 yılının ortasında piyasaya sunulacak olan Mate X’in fiyatı ise 8 GB RAM ve 512 GB dahili depolama ünitesiyle birlikte 2299 Euro veya yaklaşık olarak 2600 dolar olarak açıklandı.

Başa dön tuşu