IBM, ilginç akıllı saat patenti ile ilgi çekti

Akıllı saatlerin günümüz dünyasına süratlice adapte olduğuna hepimiz şahit olduk. Teknoloji devi IBM, akıllı saatleri bir adım daha ileriye taşımayı planlıyor üzere gözüküyor. Şirket geçtiğimiz günlerde aldığı, tablete dönüşen saat patenti ile dikkatleri üzerinde topladı.

IBM, tablete dönüşen saat mi geliştiriyor?

Amerika merkezli şirket, uzun müddettir doğrudan akıllı telefon, bilgisayar, akıllı saat üzere teknoloji eserlerini üretmiyor. Ama bu bölümdeki pazar ilgisini çekmiş olacak ki enteresan bir patent ile kesime gireceğinin sinyallerini verdi.

Neredeyse büsbütün çerçevesiz olan bir panel kullanmayı amaçlayan IBM, katlanabilir ekran teknolojisini ileri bir boyuta taşıyarak, akıllı saat ekranını 8 inçlik bir tablete çevirmeyi planlıyor.

Teknik açıdan mümkün ve kullanışlı olabileceği düşünülen bu projenin, pratikte ne üzere avantaj ve dezavantajlar getireceği konusunda şimdi bir fikir bulunmuyor.

Ürünler alakalı sızdırılmış rastgele bir donanım bilgisi bulunmuyor. Fakat akıllı saatler için üretilen işlemcilerin de her geçen sene çok daha verimli ve bir o kadar da güçlü bir hale geliyor olması, şirketin bu değişik eserini hayata geçirme ihtimalini güçlendiriyor üzere gözüküyor.

IBM‘in tablete dönüşen akıllı saat eserini 2021 yılından evvel göremeyeceğimizi de hatırlatalım.

Başa dön tuşu