Inside Benzeri 8 Oyun

Indie oyunların popülaritesi yükseldikçe pek çok yeni yapım da piyasada yerini almaya başladı. Inside 2016’da piyasaya çıktı ve Indie oyunlar denildiği zaman akıllara gelen yapımlardan biri oldu. Playdead tarafından geliştirilen ve yayınlanan Inside, kısa ama yoğun bir oyun tecrübesini bizlere sunuyor.

Inside gibi indie yapımlar oyuncular tarafından çok beğenildi ve insanlar bu tarzda yeni oyunları keşfetmek istediler. Şanslıyız ki Inside benzeri oyunlar piyasada sıklıkla kendine yer ediniyor. Çok fazla seçeneğimiz var ancak aralarından en iyisi hangisidir? Gelin sizin için en iyi Inside benzeri oyunlardan bahsedelim.

En iyi Inside Benzeri Oyunlar

  • FEZ
  • Braid
  • Limbo
  • Oxenfree
  • Machinarium
  • Monochroma
  • Little Nightmares
  • Monument Valley

FEZ

Inside size biraz basit mi geldi? Daha zorlu bulmacalarla mı yüzleşmek istiyorsunuz? FEZ kelimenin tam anlamıyla beyninizi yakacak bir oyun. 3 boyutlu bir dünyada 3. boyutu keşfeden bir karakteri yönettiğimiz bu oyunda nereye gideceğinizi bulmak bile başlı başına bir mesele. Bu oyunu oynarken her yere dikkatlice bakmayı ve önemli yerleri not almayı unutmayın. Oyun o derecede karmaşık ve zor.

FEZ

FEZ

FEZ inceleme notları bir hayli yüksek olan bir platform oyunudur

İndir

Braid

Inside benzeri oyunlardan biri de Braid. Bir zamanların yükselen indie treninin başını çeken oyunlardan biri olan Braid, oynanış ve hikaye anlamında oldukça etkileyici bir oyundu. Mekanikleri, görselliği ve hikayesiyle hatırımızda kalan bu oyun Inside sevenleri memnun edecektir.

Limbo

Esasında Limbo Inside’a değil, Inside Limbo’ya benziyor desek daha doğru olur. Zira Inside’dan 5 sene önce -2011 yılında- çıkan Limbo bu türün tekrar popülerleşmesini sağlayan yapımlardan biridir. Koyu renkli, basit mekanikli, tek oturuşta bitirebileceğiniz 2 boyutlu oyunlar Limbo’dan fazlasıyla ilham almıştır. Inside’da bunlardan biri.

LIMBO

LIMBO

LIMBO Game kaliteli bir platform oyunudur

İndir

Oxenfree

Zengin bir hikaye istiyorsanız aradığınız oyun Oxenfree olabilir. Önemli seçimlerin bulunduğu bu oyunda alacağınız kararlar oyunun gidişatını etkiliyor. Görsel olarak da ilgi çekici olan Oxenfree sonrasında bir devam oyununa da sahip oldu.

OXENFREE II: Lost Signals

OXENFREE II: Lost Signals

Netflix Games tarafından piyasaya sürülen OXENFREE II: Lost Signals, gizemli bir adadaki hayaleti konu alıyor.

İndir

Machinarium

Elle çizilmiş grafiklere sahip olan Machinarium pek çok açıdan benzersiz bir oyundur. Point & click türünde olan bu oyunda gözünüze çarpan ilk şey sanat tasarımı olacaktır. En iyi Steampunk temalı oyunlardan biri olan Machinarium point & click türünü sevenler için güzel bir tercih olacaktır.

Machinarium

Machinarium

Bağımsız Oyunlar Festivali 2009’da ödül kazanan Machinarium bir macera-bulmaca oyunu. Özellikle grafikleriyle çok dikkat çeken oyunda amacınız her bölümdeki görevi tamamlamak için kayıp parçaları bulup biraraya getirmek ve robotunuzun kı

İndir

Monochroma

https://www.youtube.com/watch?v=yWjYSlnoT5s

Listemizde bir Türk oyunu da var. Monochroma görsel olarak Inside’ı andıran bir oyun. 2014 yılında Nowhere Studios tarafından geliştirilip yayınlanan bu oyun plaform ve bulmaca türünde bir yapım. Siyah, beyaz ve kırmızının hakim olduğu bu yapım “distopyada çocuk olmak” temalı bir oyun.

Monochroma Demo

Monochroma Demo

Monochroma, Türk menteşeli sinematik bir bulmaca platform oyunudur.

İndir

Little Nightmares

Little Nightmares adından da anlaşılacağı üzere bir korku oyunu. Çocukluk korkularınızla yüzleşeceğiniz bu oyun 2.5D diyebileceğimiz bir yapıya sahip. Grafik ve atmosfer olarak çok başarılı bir oyun olan Little Nightmares korku oyunu sevenler tarafından muhakkak deneyimlenmeli.

Little Nightmares

Little Nightmares

Little Nightmares ilginç oyun dinamikleriyle dikkat çeken bir korku oyunudur

İndir

Monument Valley

https://www.youtube.com/watch?v=WGGKK0SEEXA

Mobil platformda oynayabileceğiniz en iyi bulmaca oyunlarından biri olan Monument Valley pek çok kişiyi kendine aşık etti. Öyle ki, basit görselliği ve oynanışıyla insanları kendine bağlayan Monument Valley çok zekice tasarlanmış bir oyun. Görsel manipülasyonları kullanarak bulmaca çözme fikrini en iyi uygulayan oyunlardan biri olan Monument Valley özellikle de telefonda oyun oynamayı sevenlerin muhakkak bakması gereken bir yapım.

Monument Valley

Monument Valley

Mimari paradokslar içinde yolunu bulmaya çalışan bir prensesi yönetirken sadece bir oyun oynamayacaksınız, tam anlamıyla kendine has bir tecrübe yaşayacaksınız.

İndir

Inside benzeri oyunlar ile alakalı paylaşacaklarımız bu kadardı. Umuyoruz ki sizler için faydalı olmuştur. Siz listedeki oyunlardan kaçını oynadınız? Listemizde olması gerektiğini düşündüğünüz başka Inside benzeri oyunlar var mı? Aşağıda bulunan yorumlar kısmında düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. Bunun gibi içeriklere, güncel oyun ve teknoloji haberlerine anında ulaşmak için Tamindir’i takipte kalmayı unutmayın.

Başa dön tuşu