iPhone’lar sanal kimlik olarak kullanılabilecek

Apple’ın geçtiğimiz haftalarda düzenlediği WWDC 2019 etkinliğinde duyurulan iOS 13 işletim sistemi, her geçen gün yeni özelliklerine kavuşmaya devam ediyor. Artık de ortaya çıkan haberlere nazaran iOS 13’ün yeni özelliği sayesinde Almanya’da yaşayanlar, iPhone’larını sanal kimlikleri olarak da kullanabilecek. İşte iPhone sanal kimlik hakkındaki detaylar!

iPhone sanal kimlik olarak kullanılabilecek

iOS 13’ün tüm kullanıcılar için sunulmasının akabinde kullanılabilecek olan sanal kimlik özelliği, iPhone modellerinin sanal kimlik olarak kullanılabilmesini mümkün kılacak. Böylelikle Almanya’da yaşayanlar, uçağa binerken bile kimliğe muhtaçlık duymadan sanal kimlik ile işlerini halledebilecekler.

iOS 13 sanal kimlik özelliği için NFC’den yararlanacak. Kimliklerin içindeki çip NFC ile iPhone taratılırken NFC ile öbür alıcılara okutulacak. NFC’yi kredi kartlarını tanımlamak için kullanan beşerler, bu özelliğin gelmesine de hayli sevinecektir.

Ancak birinci basamakta Almanya’da yaşayan birtakım beşerler tarafından kuşkulu yaklaşılacak bu özelliğin, bir müddet sonra daha muteber bir hale gelmesi planlanıyor. Beşerler, ilerleyen vakitlerde kimi bilgilerini akıllı telefonlarına saklama konusunda daha da rahatlayacaklar.

Başa dön tuşu