Katlanabilir Surface’in detayları ortaya çıktı!

Microsoft özünde yazılım odaklı bir şirket olsa da, Apple üzere rakipleri ile emsal formda donanım tarafında kendisini kanıtlamak istiyor. Microsoft’un katlanabilir Surface ile eser gamını genişletmeye devam edeceği ortaya çıktı.

Microsoft Surface serisi bilgisayar ve tabletler yıllardır şirketi temsil eden en değerli eserler ortasında. Aygıt üzerinde 9 inç büyüklüğünde ve 4:3 formatında iki adet ekranın yer alması bekleniyor.

Katlanabilir Surface özelleştirilmiş bir Windows kullanacak!

Intel’in yeni 10 nm Lakefield işlemcilerinden güç alacak tabletin, 5G takviyesine sahip olacağı belirtiliyor. Bu sayede yüksek süratli internet irtibatının yer alacağı katlanabilir aygıtta özel bir işletim sistemine yer verilecek.

WCOS olarak isimlendirilen, Windows 10’un çift ekranlı cihazlar için özelleştirilmiş sürümünün kullanılacağı katlanabilir Surface’in dikkat alımlı noktası, Windows 10 üzerinde Android uygulamalarını ve iCloud’u çalıştıracağının belirtilmesi.

Bazı kaynaklar bu aygıtın telefon, kimi kaynaklar ise tablet olacağını sav ediyor. Bu husus şimdi netlik kazanmazken, Microsoft’un şirket içinde çift ekranlı bir aygıt geliştirdiği, bu ayın başında The Verge tarafından doğrulanmıştı.

Katlanabilir aygıtlar düzgün bir başlangıç yapamadı. 26 Nisan’da piyasaya sürülmesi beklenen Samsung Galaxy Fold ekran kırılması nedeniyle süresiz ertelenirken, Huawei Mate X’in ise Eylül ayında kullanıcılar ile buluşması bekleniyor.

Başa dön tuşu