Kirin 720 hakkında bazı bilgiler internete düştü

Huawei ve ABD ortasındaki tansiyon devam ediyor. Son olarak, Çinli üretici ABD mahkemesine yaptırımlarla ilgili bir dava açtı. Bu tansiyon devam ederken, şirketin bir yandan da yeni işlemcisini tanıtma çalışmaları yaptığı ortaya çıktı. Kirin 710’un yerini alacak olan Huawei Kirin 720 yakın vakitte tanıtılıyor.

Kirin 720 neler sunacak?

Yeni işlemcide, daha evvel Huawei ile iş birliğini devam ettireceğini açıklayan TSMC imzası bulunuyor. 10nm üretim süreci ile üretilen Kirin 720 işlemcide yeni Cortex-A76 çekirdeklerin kullanılması bekleniyor. Kirin 710 modelinde ise Cortex-A73 çekirdekleri kullanılıyordu.

Orta segment telefonlara güç verecek olan Kirin 720 işlemcisi, 7nm üretim süreciyle de üretilme ihtimali yüksek. Böylelikle artık orta segment akıllı telefon modellerinde de 7nm üretim sürecini görebiliriz. Bu bilhassa uygun fiyatlı telefonlar için hoş bir haber.

Tabii bu bilgilerin, sadece sızıntıdan ibaret olduğunu belirtelim. En hakikat ve ayrıntılı bilgiler, bugün düzenlenen bir aktiflikle bir arada açıklanacak.

Yeni işlemci için tarihler 30 Mayıs’ı gösteriyor. En azından şirkete yakın kaynaklardan ortaya çıkan bilgilere 30 Mayıs tarihi işaret ediliyor. Yeni jenerasyon işlemci Kirin 710’un yerini alacak.

Başa dön tuşu