Nokia telefonlar, gece daha iyi fotoğraflar çekebilecek

Uzun müddetin arkasında telefon pazarına geri dönüp ikinci amiral gemisi modelini duyuran Nokia, her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. Artık de ortaya çıkan birtakım haberler, Nokia’nın kamera yazılımına yeni özellikler ekleyeceğini gösteriyor. Nokia gece modu ile birlikte daha güzel gece fotoğrafları elde edebilecek.

Nokia gece modu ile birlikte daha fazla alıcı bulabilir

Nokia’nın şu anda en üst düzey akıllı telefon modeli Nokia 9 Pureview, piyasanın en düzgün kamera kurulumlarından birine sahip. Ama yazılım tarafında, öteki telefon modellerine nazaran biraz daha geride kalıyor. Özellikle gece modu gibi özelliklere sahip olmaması, bu en çok tetikleyen ögelerden biri. Nokia’nın telefonları gece fotoğraf çekeceği vakit, farklı algoritmalar kullanmaktansa aydınlık ortamda kullandığı algoritmaları kullanıyor. Bu da telefonun gece doğal ışık yakalamasına sebep oluyor. Münasebetiyle gece beklenen performans elde edilemiyor.

Ancak artık ortaya çıkan bilgilere nazaran Nokia, kamerasında gece modu üzerinde çalışıyor. Anlaşılana nazaran kamera konusunda büyük eksikliklerini tamamlamak isteyen Nokia, gece modu ile birlikte akıllı telefon modellerinin kamerasına biraz daha güç kazandıracak.

Başa dön tuşu