Ofiste kimler, neden VPN kullanıyor? (Video)

En eğlenceli anlarımızı paylaştığımız ofis içi videolarından birisiyle daha karşınızdayız. Bu görüntüde, ofisteki herkese VPN hakkında fikirlerini sorduk. VPN kullananlar ise neden VPN kullandıklarını anlatmaya çalıştılar. Bakalım Shiftdelete.Net çalışanlarıdan hangileri ücretsiz VPN kullanıyor, VPN ile neler yapıyor?

VPN hakkında konuştuk!

Ofiste en eğlenceli anlarımızı paylaştığımız bir ofis içi görüntüsü ile daha karşınızdayız. Bu görüntüde, ofisteki herkese VPN hakkında sorular sorduk. Ofiste VPN kullananlara neden VPN kullanma gereksinimi duyduklarını ve hangi aralıklar ile kullandıklarından bahsettik. Ayrıyeten, VPN kullanmak isteyenler için de, Windscribe’ın 19Mayıs kampanyası hakkında konuştuk. Uygun seyirler.

VPN nedir?

Erişim engellemelerinin üstesinden gelmenin en kolay yollarından biri bir VPN hizmeti kullanmak. Kısaca bahsetmek gerekirse, VPN olmadığınız bir yerdeki fizikî bir ağa uzaktan bağlanmanızı sağlayan bir sistem. Bu sistem şirketlerin kendi ağına bağlanıp orada süreç yapabilmesi için de epey kıymetli.

VPN nasıl çalışır?

VPN temel olarak bilgisayarın fizikî olarak bulunduğu yerden karşıdaki ağa şifreli bir tünel oluşturuyor. Şifreli olduğu için de dışarıdan görüntülenemiyor. Aygıta özelleşmiş bir ağ şoförü kuran VPN hizmeti ayrıyeten karşıdaki ağdan aygıta bir IP numarası atıyor. Böylelikle uygulamalara ve lokal adreslere erişim sağlanıyor.

Windscribe’ın kampanyasına nasıl kayıt olabiliriz?

Video’da bahsettiğimiz ve bir ay boyunca kullanabileceğiniz VPN kampanyasına 19 Mayıs’a özel kayıt olabilirsiniz. Bu kampanya ile beraber 56 TL değerindeki üyeliği buradaki link üzerinden alabileceksiniz.

Başa dön tuşu