OnePlus 7 Pro açılır kamerası ile 22 kg taşıyabiliyor

Dün yeni amiral gemisi modelini duyuran OnePlus, OnePlus 7 Pro modeliyle birinci kez açılır kameralı telefonunu da tanıtmış oldu. Tasarım ve donanım özellikleri bakımından epeyce tezli olan 7 Pro modeli, OnePlus tarafından paylaşılan görüntüye nazaran açılır kamera teknolojisi konusunda da oldukça bir argümanlı. OnePlus 7 Pro açılır kamera ile bu görüntüye nazaran 22 kilogram tartı taşıyabilecek kadar dayanıklı!

OnePlus 7 Pro açılır kamera konusunda çok iddialı!

Paylaşılan görüntüde 7 Pro modelinin açılır kamerasına 22 kilogram tartısında bir beton kalıbın takıldığı görülüyor. Daha sonra bu beton kalıbı, açılır kamerası ile birlikte üste kaldırılıyor. 7 Pro’nun açılır kamerasının bu türlü bir durumda bile epeyce sağlam bir biçimde kalması, ne kadar sağlam olduğunu gösteriyor. Ayrıyeten bu açılır kameraya 300 bin kez aç-kapat testi yapıldığı da belirtilmişti.

Açılır kameralarla ilgili en büyük sorun tahminen de dayanıklılıktır. Birçok insan bu mevzuda tereddüt edebilir. Lakin OnePlus, en azından kendi akıllı telefon modelinde bunun sağlamlığını kanıtlıyor.

Bu saatten sonra öteki markalarından açılır kameralı akıllı telefon modellerinde emsal ihtimamı göstermesi bekleniyor.

Başa dön tuşu