OnePlus kullanıcılara rastgele bildirim attı

Bazı OnePlus sahipleri bugün telefonlarına gelen değişik bildirimlerle karşılaştı. Kullanıcılar gelen bu garip bildirimlere sosyal medya üzerinden epey eğlenceli reaksiyonlar verdi. OnePlus random bildirimler ile kullanıcıları şaşırttı.

OnePlus’tan kullanıcılara random bildirim

OnePlus tarafından birtakım OnePlus 7 Pro kullanıcılarına gönderilen bildirim, random olarak isimlendirebileceğimiz karmaşık bir karakter dizisi barındırıyor. Çin alfabesinden ve Latin alfabesinden karakterlerin bulunduğu farklı bildirimler, kullanıcıları kısa mühlet de olsa tedirgin etmeyi başardı. Bu enteresan bildirimi alan OnePlus kullanıcıları, ne olduğu anlamak için toplumsal medyaya akın etti.

Konuyla ilgili kısa müddette açıklama yapan OnePlus, yapılan bir test sırasında birtakım OnePlus 7 Pro kullanıcılarına bu tip bildirimler gönderildiğini, rastgele bir mana ifade etmediğini açıkladı. Bu kusurla ilgili araştırmalarını sürdürdüklerini belirten şirket, ilerleyen vakitlerde daha fazla bilgilendirme yapacaklarını da belirtti.

Bu sırada kullanıcılardan da farklı farklı pek çok eğlenceli reaksiyon geldi. Kimileri şirketin bebekler tarafından ele geçirildiğini belirtirken kimileri ise yetkililerin klavye üzerinde uyumuş olabileceklerini yazdı.

Başa dön tuşu