Oppo Find X6 için geri sayım: İşte yeni sızıntılar ve tüm bilinenler!

2022 yılını epey başarılı bir biçimde tamamlayan Oppo,bu yıl da bu çıkışını sürdürmek istiyor. Üst segmentteki başarılı grafiğini Find X serisiyle elde eden şirket, önümüzdeki atfalarda tanıtacağı yeni üyesiyle yoluna devam etmek istiyor

Find X6 Pro, 3168 x 1440 çözünürlüklü AMOLED QHD Plus panele sahip olacak

Oppo Find X6 serisi bugüne kadar birçok sızıntıyla sahne aldı. Emniyetli farklı kaynaklardan gelen bilgiler, serinin özelliklerini adeta doğrular nitelikte. Doğruluk hissesi yüksek bilgileriyle tanınan Digital Chat Station, modellerin ekran özelliklerine ait bilgiler paylaştı.

Paylaşıma nazaran standart model 2772 x 1240 piksellik 6,74 inç kavisli AMOLED 1,5K ekran ile sahne alacak. Ayrıyeten model, 2160 Hz PWM karartmaya da müsaade veriyor. Öte yandan serinin en güçlü oyuncusu Find X6 Pro 3168 x 1440 piksel çözünürlüğe sahip AMOLED QHD Plus panel ile sahne alacak. Ek olarak model, 1800 nit’lik bir zirve parlaklığı sunuyor.

Daha evvelki sızıntılara bakılırsa Oppo, kamerasıyla argümanlı hazırlanıyor. Elde edilen bilgilere nazaran üç kameranın üçü de 50 megapiksel olacak. Oppo Find X6 Pro, ana kamera olarak 50 megapiksel 1” tipi bir Sony IMX989 sensörü tercih edecek. Bu sensör, Xiaomi 12S Ultra’da da görülmüştü. Kamera, f/1.8 diyafram açıklığına, 7P lense ve OIS’ye sahip olacak. Ayrıyeten odak uzaklığı 23 mm muadili olacağı gelen bilgiler ortasında.

Son olarak daha evvel sızan görsellere baktığımızda Oppo serisi, kavisli bir ekran ile sahne alacak. Özçekim kamerası ortalanmış delik formunda bir dizayna sahip. Ayrıyeten aygıtın art kısmında büyük bir dikdörtgen kamera adası yer alıyor. 256 ve 512 GB’lık depolama tercihlerinin sunulması beklenen Oppo modelinin 12 GB RAM alanına sahip olacağı gelen bilgiler ortasında. Ön panelde ise 32 megapiksel özçekim kamerası olacak. Ek olarak bataryasının 5000 mAh olması bekleniyor.

Başa dön tuşu