Play Store uygulamaları için kullanıcı dostu yenilik

Play Store uygulamaları için yeni özellik geldi. Android uygulama marketi Google Play Store, artık kullanıcılarını kullanılmayan uygulamalar ile ilgili bilgilendirecek. Bu sayede telefonunuzdaki gereksiz uygulamalardan daha erken vakitte haberdar olabileceksiniz. Yeni bilhassa Play Store uygulamaları gereksiz kalabalık yaratmayacak.

Play Store uygulamaları hatırlatacak

Birçok kullanıcı kullanılmayan uygulamarı silmeyi unutuyor. Anlaşılan Google da bu durumdan rahatsız ve kullanıcılarına bu uygulamaları sildirtmek istiyor. Bu hususta da o kullanıcılara bildirim yollamak üzere bir tahlil yoluna gidiyor.

Gelen bu bildirime tıkladığınız takdirde aygıtınız sizi uygulama ekranına yönlendiriyor. Bu ekrandan uygulamayı epey kolay bir formda silebiliyorsunuz.

Bu tahlil ile birlikte Play Store’un hafıza ihtarına da daha az rastlanabilir. Zira bilhassa hafıza kapasitesi kısıtlı olan aygıtlarda bu ikaz çok fazla alınıyor. Ve kullanıcı kâfi alanı boşaltmak için birtakım uygulamarı silmek zorunda kalıyor. Bu durumun daha az yaşanması bu özellik ile mümkün olabilir.

Şimdilik bu bildirimler özelliği herkese ulaşmış değil. Ne vakit ulaşacağı da bilinmiyor. Ancak bu özelliğin yakın vakitte herkese ulaşması beklentiler ortasında yer alıyor.

Başa dön tuşu