PUBG Mobile’dan oyunculara uyarı dönemi!

Tüm dünyayı tesiri altına alan PUBG Mobile, her gün milyarlarca insan tarafından oynanıyor. Oyunun bu kadar tanınan olmasının en kıymetli sebeplerinden biri masaüstü versiyonunun birebir mobile aktarılmış olması. Farklı rakipleri olsa da PUBG Mobile’in tahtı sallanacakmış üzere durmuyor. Lakin bu artan popülerliğe kimi vakit uzmanlar tarafından tenkitler geliyor. Tencent, yeni uygulamasıyla bildirim sistemine geçiyor. PUBG Mobile bildirim gönderecek.

PUBG Mobile bildirim ile oyuncuları uyaracak

Özellikle 18 yaşından küçük oyuncuların oyuna kendini gereğinden fazla kaptırmasının önüne geçmeyi hedefleyen yeni Oyun İdaresi Sistemi, şirket tarafından tanıtıldı. Bu sistem sayesinde oyunculara makul aralıklarla açılır pencereler gönderecek.

Yeni sistem kurallarına nazaran tıpkı vakitte 18 yaşın altındaki oyuncuların oyuna başlamadan evvel kimi koşulları da kabul etmesi gerekiyor. Akabinde, oyunda makul aralıklarla oyuncuya oyunu durdurması ya da kapatması hatırlatılacak.

Bu yeni Oyun İdaresi Sistemi; Endonezya, Hindistan, Nepal, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Kuveyt, Irak, Suudi Arabistan ve Mısır’da uygulanmaya başladı. İlerleyen vakitte öbür pazarlara da yayılacak.

Geliştirici yaptığı açıklamada PUBG Mobile’ın bu türlü bir sisteme sahip birinci oyun olduğunu söyledi. Tencent, “PUBG Mobile, dünyanın en trend taşınabilir oyunu haline geldikçe oyunda daha güzel bir ortam oluşturmaya odaklanıyoruz” açıklamasında bulundu.

PUBG’nin PC ve konsol versiyonları için de bu sistemin uygulanıp uygulanmayacağına dair şimdi bir bilgi yok.

Başa dön tuşu