Redmi 6 Pro ve Note 5 Pro için beklenen güncelleme!

Xiaomi ülkemizde epeyce ilgi gören akıllı telefonlar ortasında yer alan Redmi 6 Pro ve Redmi Note 5 Pro modelleri için Android Pie güncellemesini geçtiğimiz Mart ayında Hindistan’da test etmeye başlamıştı.

Yaklaşık iki aylık test sürecinin akabinde Android Pie güncellemesi her iki aygıt için yayınlandı. Beta güncellemesi ile benzeri biçimde dağıtımına birinci olarak Hindistan’dan başlanılan güncelleme her iki aygıt için 1.6 GB boyutunda.

Redmi 6 Pro ve Redmi Note 5 Pro için Android Pie çıktı

Redmi 6 Pro için MIUI 10.3.2.0.PDMMIXM sürüm numarasını taşıyan güncelleme, Mayıs 2019 güvenlik yamalarına konut sahipliği yapıyor. Ek olarak uygulamaları kilitlemek için yüz kilidi dayanağı üzere birçok yeni özellik kullanıcılara sunuluyor.

Redmi 5 Pro modeli ise güncellemeyi MIUI 10.3.1.0.PEIMIXM sürümü ile alıyor. Tıpkı halde 1.6 GB boyutunda olan ve Mart 2019 inançlı yamalarına mesken sahipliği yapan güncellemenin sunduğu öbür ayrıntılara yer verilmiyor.

Cihazları hatırlamak gerekirse: 6.26 inç büyüklüğündeki ekranı 1080×2280 piksel çözünürlük sunan Redmi Note 6 Pro gücünü Snapdragon 636‘dan alıyor. Redmi Note 5 Pro ise tıpkı işlemciyi kullanırken, 5.99 inçlik bir ekran ile geliyor.

Güncelleme OTA aracılığıyla dağıtıldığı için ülkemizde ve öteki ülkelerde bulunan aygıtlara ulaşması biraz vakit alabilir. Buna ek olarak Xiaomi, Redmi Y2 için Android Pie güncellemesinin Haziran ayında yayınlanacağını açıkladı.

Başa dön tuşu