Redmi K20 AnTuTu skoru ile şaşırtıyor!

Xiaomi’nin alt markalarından biri olan Redmi, bu sıralar amiral gemisi modeli üzerinde çalışıyor. Öbür telefon üreticilerinin amiral gemisi modellerine büyük bir rakip olacak olan Redmi K20‘nin birçok özelliğinin yanı sıra artık de AnTuTu skoru ortaya çıktı. Redmi K20 AnTuTu skoru ile şaşırtıyor.

Redmi K20 AnTuTu skoru hayli yüksek!

Redmi CEO’su Lu Weibing daha evvel yaptığı açıklamalarda yeni amiral gemisi modellerinin AnTuTu’dan yüksek puan alacağını belirtmişti. Ortaya çıkan AnTuTu skoru da bunu doğruluyor. Bu skora nazaran Redmi K20458.754 puanlık bir AnTuTu skoru elde ediyor.

Xiaomi’nin amiral gemisi modeli Mi 9‘da bu sayı, 371.423 halindeydi. Redmi K20’nin Mi 9’a nazaran bu derece yüksek skor elde etmesinin sebebi, UFS 3.0 depolama ünitesi kullanması oluyor. Bunun yanında telefonda üstün soğutma teknolojisi bulunması da bu durumu etkileyenler ortasında yer alıyor.

6.39 inç boyutunda ve Full HD+ çözünürlüğünde AMOLED ekran sunan telefon, açılır kameralara sahip olabilir. Böylelikle ekran/kasa oranı oldukça bir yüksek olacak.

Redmi K20, 48 Megapiksellik ana kamera, 16 Megapiksellik telefoto kamera ve 8 Megapiksellik ultra geniş açılı kamera olmak üzere 3’lü art kamera kurumuyla gelecek. 4.000 mAh kapasiteli bataryanın eşlik ettiği aygıt, 27 W’lık bir süratli şarj takviyesine sahip olacak.

Başa dön tuşu