Samsung Galaxy Fold ekran sorunu çözüldü

Samsung Galaxy Fold ekran sorunu yüzünden mağdur olan bir sürü kullanıcı, katlanabilir telefon modelinin bir an evvel yine tanıtılmasını bekliyor. Güney Kore markasının bir numaralı ismi, dün, bir açıklama yaparak yüreklere su serpmişti. Firmanın CEO’su, ayrıyeten, yeni modelin test kademesinde olduğunu belirtmişti.

Samsung Galaxy Fold ekran sorunu sonunda ortadan kaldırıldı

Tasarım kusurlarından dolayı piyasaya sürülemeyen ve birinci katlanabilir telefon olma konusunda başarısız olan model, ne yazık ki, aylarca ertelendi. Olağanda 26 Nisan 2019 tarihinde satışa sunulması gereken aygıtın yine tasarım etabı tamamlandı.

Düzenlemelerin tamamlanması sayesinde Samsung’un yine seri üretime geçtiği belirtildi. Şirket, telefonun esirgeyici sinemasında yaşanan sıkıntıların ve görülen ekran arızalarının bir defa daha ortaya çıkmamasını umuyor. Söylenenlere nazaran Galaxy Fold’un yeni ekranı; sökülmeyi, el ile soyulmayı ve aşınmayı çok zorlaştıran bir gözetici sinemaya sahip olacak.

Galaxy Fold ne vakit çıkacak?

Huawei ile olan rekabetinden dolayı üzerinde bir baskı hisseden Samsung, DJ Koh’nun “utanç verici” açıklamasıyla birlikte kendi kendini eleştirmişti. Karşılığı en çok merak edilen soru olan ve aslında sorudan çok sitem içeren “Galaxy Fold ne vakit çıkacak?” cümlesi şimdi hâlâ yanıtlanmış değil. Akıllı telefon üretiminde en uygun olarak görülen markanın bu telafi atağı başarılı olacak mı daima birlikte göreceğiz.

Başa dön tuşu