Sony Xperia 1 stokları kafaları karıştırdı!

Sony tarafından Şubat ayında Mobil Dünya Kongresi 2019 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirilen ve dünyanın birinci 4K HDR OLED ekranına sahip telefonu olan Sony Xperia 1’in Avrupa’da satışa sunulduğunu sizlere duyurmuştuk.

Mayıs ayında 949 Euro fiyat etiketiyle Almanya, Hollanda ve İngiltere’de satışa sunulan telefon ülkemizde satılmıyor. Hali hazırda Sony Mobile Türkiye ofisi kapatıldığı için ithalatçı garantisi ile gelmesi dışında bir ihtimal görülmüyor.

Sony Xperia 1 stokları kimi ülkelerde tükendi!

Xperia 1 modelini satın almak isteyenler stok konusunda ıstırap yaşıyorlar. Bunun nedeninin yüksek talep mi yoksa düşük talep nedeniyle mi kaynakladığı şimdi bilinmezken, şu anda Mor renk seçeneğini piyasada bulmak epeyce sıkıntı.

İngiltere’deki Sony mağazalarında Xperia 1 stoklarının tamamı tükendi. Bunun dışında İngiltere’de yaşayanlar Amazon üzerinden sipariş verebilirken, ülke genelinde bazı mağaza ve internet sitelerinde siyah renk seçeneği için stok var.

Almanya, İtalya, Fransa ve İspanya’da da Xperia 1 için mor renk seçeneğinde stoklar tükenmiş durumda. Bu kapsamda Sony’nin şu anda Mor renk seçeneğini sağlayamadığı görülürken, satış sayıları konusunda bir açıklama yapılmadı.

Qualcomm Snapdragon 855 işlemciden güç alan telefon, 6 GB RAM’e mesken sahipliği yapıyor. Depolama tarafında ise 64 GB ve 128 GB olmak üzere iki farklı seçenek kullanıcılara sunulurken, microSD kart ile hafızayı kolaylıkla artırmak mümkün.

Başa dön tuşu