Spotify otomatik kapatma özelliği Android’de!

Dünyanın en çok tercih edilen müzik platformlarından biri olan Spotify, her geçen gün yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Bu vakte kadar Spotify Android uygulamasında olmayan bir özellik de artık Android’e geldi. Spotify otomatik kapatma özelliği Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tablet modellerinde de kullanılabilecek.

Spotify otomatik kapatma özelliği neler sunuyor?

Spotify uyku zamanlayıcısı özelliği sayesinde artık uyurken müzik dinleyenleri büyük bir sıkıntıdan kurtaracak. Yatmadan evvel açtığınız müziği aşikâr bir mühlet çalmasını sağlayabileceğiniz bu özellikte; 5, 10, 15, 30, 45 ve 60 dakika tercihlerini yapabileceksiniz. Bu mühlet boyunca çalan müzikler mühletin sonunda duraklatılacak. Ayrıyeten sesi parça bitiminin akabinde duraklatılacak formda de ayarlayabilirsiniz. Böylelikle telefonunuzda boşa müzik çalmayacak ve şarjı bitmeyecek.

8.5.7.999 sürümüyle yayınlanan bu özellik şu anda birçok Android telefondaki Spotify’a gelmiş durumda. Denetim etmek için bir müziğin ekranına giriş yapın. Akabinde sağ – üst tarafta yer alan üç noktaya tıklayarak “otomatik kapatma” özelliği devreye sokabilirsiniz.

Bu özellik sırf uyurken değil, birçok durumda rahatlıkla kullanılabilir. Bu sizin yaratacılığınıza kalmış bir durum.

Başa dön tuşu