Spotify’ın podcast yazılımı için sevindirici gelişme

Spotify’ın 2017 yılında satın aldığı müzik ve podcast yazılımı Soundtrap, kendi fiyatsız versiyonunda daha çok proje üretilmesini kolaylaştıracak bir işe imza attı. Bundan bu türlü, bu proje sayesinde çalışmalarınızda kullanabileceğiniz müzik sayısı iki katına çıktı.

Spotify müzik yazılımı kullanımını artırmak istiyor

Bu karardan evvel Soundtrap’in fiyatsız versiyonunu kullananlar, tek seferde beş projeyi birden depolayabiliyorlardı. Bu hudut, ortadan kalktı. Sınırsız depolama imkanının yanı sıra, paralı sürümü kullanmayan kullanıcıların erişebileceği müzik sayısı da iki katına yükseltildi: 210 enstrüman aracı ve 2210 döngü. (Sürekli devam eden melodi)

Soundtrap yeniden de daha fazla döngü, enstrüman ve özel melodi düzenlemeleri içeren fiyatlı abonelikler (müzisyenler için istenen fiyat ayda en az 7.99 dolar iken podcast yayınları için istenen fiyat ise aylık en az 11.99 dolar) sunmaya devam ediyor. Velhasıl, fiyatlarda rastgele bir değişiklik yok.

Firmanın kurucu ortağı ve genel müdürü Per Emanuelsson, insanların kendileri üzere düşünmeyeceğini kestirim ederek şunları söyledi: “Ücretsiz versiyonumuza daha fazla özellik ekleyerek Audacity üzere öbür fiyatsız ve emsal yazılımları kullananları kendimize çekmek ve sonunda bu kullanıcılardan kimilerini bize ödeme yapan müşterilere dönüştürmek üzere bir ticari plan yaptığımızı düşünebilirsiniz. Pekala, bu asıl sebep bu mu? Hayır, değil. Bu değişimin daha kolay bir nedeni var.”

Ücretsiz Spotify yazılımı Soundtrap daha fazla insan istiyor

Soundtrap yöneticileri, müzik ve podcast yayını üretmenin herkes için erişilebilir bir aktivite olmasını istiyor. Emanuelsson, bireylerin kendisini anlamasını arzuluyor. Yaratıcı olmak isteyen lakin daha evvel bir fırsat bulamayan bireylerin yaratıcı olmaları ismine onlara bir fırsat tanıdığını düşünen kurucu ortak, olumlu düşünüyor. Çünkü kendisinin fiyatsız sürümün sunduğu fırsatları fazlalaştıran iş modeline olan inancı tam. Spotify da bu karardan çok mutlu.

Başa dön tuşu