Huawei tarafında ilk olumsuz gelişme geldi!

Son günlerde yaşanan Amerika yaptırımlarının akabinde, Huawei tarafından birinci olumsuz gelişme de geldi. Şirket Çin’de bulunan bir montaj tesisinde üretimin bir kısmını durdurma kararı aldı. Huawei üretim tarafında verdiği kararlar ile gündemde!

Huawei üretim durdurma kararı aldı!

Yabancı kaynaklı gazetelere nazaran Singapur’da bulunan montaj tesisi Flex, Çin’de bulunan ana tesisine Huawei ile ilgili kıymetli bir talimat gönderdi. Tesis, ‘sürmekte olan ticaret savaşını’ neden göstererek Huawei akıllı telefonların ve diğer ürünlerin üretimini belgisiz bir mühlet durdurma kararı aldı. Üretimi durduran tesisin, tekrardan üretime ne zaman başlayacağı şimdilik bilinmiyor.

Son vakitlerde neler yaşandı?

Amerika ile Çin ortasındaki yaşanan tansiyondan etkilenen şirket, casusluk suçlamaları ile sorunlu günler yaşamaya başlamıştı. Amerika ve Amerikalı pek çok şirketten ambargo yiyen Huawei, bu durum karşısında daha evvelce hazırladığı ‘b planlarını‘ kullanıma sokmaya hazırlanıyor.

Bunlarla birlikte ambargoların daha büyümesi durumunda şirketin nasıl bir yol izleyeceği ve bu duruma daha fazla dayanıp dayanamayacağı ise bilinmiyor.

Başa dön tuşu