Steam oyunları iPhone ve iPad modellerine geldi!

Günümüzde Spotify, Apple Music, Amazon Video ve Netflix gibi çevrimiçi müzik ve görüntü yayın servislerinin epeyce tanınan hale gelmesiyle oyun sanayisi bulut tabanlı oyun servislerini kullanıma sunmak için kolları sıvadı.,

Nvidia GeForce Now, Playstation tarafında ise teknik manada tıpkı olmasa da Remote Play, Microsoft‘un Project xCloud’u ve son olarak Google Stadia. Valve, geçtiğimiz günlerde SteamLink‘i güncelleyerek bunlara bir yenisini eklemişti.

SteamLink uygulaması App Store’da yayınlandı!

Daha evvel App Store’da olmasına karşın kuralları ihlal ettiği gerekçesiyle kaldırılan bu uygulama tekrar yayınlandı. Yani şu anda hem App Store hem Google Play Store’dan SteamLink uygulamasını yükleyebilmek mümkün.

Bunun bulut tabanlı bir servis olmadığını hatırlatmak isteriz. Yani, SteamLink ile oyunlarınızı taşınabilir cihazlarınızdan oynayabilmeniz için bilgisayarınızda Steam’in açık olması yani bilgisayarınızın gücünden faydalanmanız gerekiyor.

Bilgisayarınız ve taşınabilir aygıtınız birebir ağ içerisinde olduğunda tatminkar bir performans elde edebiliyorsunuz. Anywhere özelliği ile birebir ağda bulunma zorunluluğunu ortadan kaldırabiliyorsunuz. Tabi, bunun için epeyce güçlü bir internet temasına gereksiniminiz var.

iPhone ve iPad – Steam Link uygulaması için buraya tıklayabilirsiniz.

Başa dön tuşu