TCL’den Snapdragon’lu Windows tablet Book X12 Go geliyor!

TCL, televizyon ve telefonları kadar tablet modelleri ile de ön plana çıkan bir firma. Geçtiğimiz aylarda NXTPAPER isimli kağıt hissiyatlı ekrana sahip olan tabletini piyasaya süren TCL, yeni eserler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Şirket, artık ise Qualcomm Snapdragon işlemci ve Windows işletim sistemli yeni tabletini geliştiriyor. İşte karşınızda TCL Book X12 Go ve özellikleri!

TCL Book X12 Go nedir?

TCL’in yeni tableti aslında ikisi bir ortada denilen, hibrit bir biçimde tablet ve bilgisayarı fonksiyonu görebilen bir aygıt. Alt kısımda yer alan pinler sayesinde klavye ile bağlanan ve bu bağlamda bir bilgisayar fonksiyonu görebilen TCL Book X12 Go, klavyesiz bir tam ekran tablet tecrübesi de sunabiliyor.

Normal bilgisayarlarda gördüğümüzün bilakis X86 yerine ARM mimarisi üzerine geliştirilen tablet, uygun fiyat ve daha güzel bir pil performansı sunmayı hedefliyor. TCL Book X12 Go’nun en çok öne çıktığı nokta ise NXTPAPER teknolojisini kullanıyor olması. Bu sayede tabletin ekranı gözleri yormuyor ve kağıta yakın bir hissiyat verebiliyor.

TCL Book X12 Go neler sunuyor?

12,2 inç boyutunda 2160×1440 piksel çözünürlüğünde 60Hz tazeleme suratına sahip 370 nit parlaklığa çıkabilen ve yüksek seviyede mavi ışık filtresi bulunduran ekrana Qualcomm’un 8 nanometre üretim sürecinden geçen Snapdragon 7c Gen 2 platformu güç veriyor. Bu işlemci içeriğinde 8 adet Kyro 468 çekirdeğine konut sahipliği yapıyor. 8GB’a kadar RAM ve 256GB’a kadar depolama seçenekleri ile kullanıcıların karşısına çıkan TCL Book X12 Go, en az 4GB RAM ve 128GB hafıza seçeneklerine sahip.

8MP art ve 5MP öz çekim kamerasına sahip olan tablet, Wi-Fi 5’e ek olarak Bluetooth 5.1 ve SIM kartı destekeği bulunduruyor. TCL Book X12 Go, güç muhtaçlığını ise 30W süratli şarj takviyeli 30Wh bataryadan karşılıyor.

Peki siz TCL’in yeni tabletini nasıl buldunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Başa dön tuşu