Tesla Fiyat Listesi – 2023

Tesla fiyat listesi, Amerika Birleşik Devletleri merkezli elektrikli otomobil üreticisi Tesla tarafından piyasaya sürülen otomobilerin ne kadar ücrete satıldığı hakkında bilgi sahibi olunmasını sağlıyor. Bu yazıda pek çok kişi tarafından merak edilen soruyu cevaplayacağız.

2023 Yılına Ait Tesla Fiyat Listesi

Teslaelektrikli araçların tasarımını ve satışını gerçekleştiriyor. Şirket, “Tesla Motors” adıyla 2003 yılında Martin Eberhand ve Marc Tarpenning tarafından kuruldu. İsmini elektrik teknolojisi katkıları olan mühendis Nikola Tesla’dan aldı.

Türkiye'de Satılan En Ucuz Elektrikli Araba Modelleri - 2023
Otomobil

Türkiye’de Satılan En Ucuz Elektrikli Araba Modelleri – 2023

Türkiye’de satılan en ucuz elektrikli araba modelleri neler sorusu, çok sayıda kişi tarafından en fazla sorulan soruların başında yer alıyor.

Tesla, nisan ayında Türkiye pazarına giriş yaptı. Şu an ülkemizde sadece Y modelini satışa sunan marka, fiyat listesini güncelledi. ABD’li şirketin fiyat listesini şöyle sıralayabiliriz:

Model Y Fiyatları

  • Model Y: 2.252.484 TL
  • Model Y Long Range: 2.820.960 TL
  • Model Y Performance: 2.935.718 TL

Tesla Model Y, 5 yolcu kapasitesine sahiptir. Sürücü odaklı tasarım yapısıyla dikkat çeken araç, sağlamlık konusunda dikkatleri üzerine çekiyor.

Model X Fiyatları

  • Tesla Model X: 79.990 dolar
  • Tesla Model X Plaid: 94,990 dolar

SUV olan Model X, güçlü ve hızlı ivmelere sahiptir. En yüksek performansa sahip SUV’lar arasında yer alıyor. Model X, hızlı şarj edilebiliyor.

Model S Fiyatları

  • Model S: 74.990 dolar
  • Model S Plaid: 89.990 dolar

Model S; verimlilik, performans ve menzil açısından kullanıcılarına büyük avantaj sağlıyor. Hızlı şarj olabilen araç, dayanıklılık ve güç bakımından da çok avantajlıdır.

Model 3 Fiyatları

  • Model 3: 38.990 dolar
  • Model 3 Long Range: 45.990 dolar
  • Model 3 Performance: 50.990 dolar

Güvenlik öncelikli tasarıma sahip olan Model 3, tüm kategorilerin Euro NCAP 5 yıldızlı güvenlik değerlendirmesinde başarılı sonuçlar aldı. Gelişmiş aktif güvenlik özellikleri paketinde de yüksek puanlara ulaştı.

Tesla Otomobil Türkiye'de Satılsaydı Ne Kadar Olurdu?
Otomobil

Tesla Otomobil Türkiye’de Satılsaydı Ne Kadar Olurdu?

Tesla otomobil Türkiye’de satılsaydı ne kadar olurdu? Tesla Türkiye fiyatları özellikle Tesla otomobillerin Türkiye’ye geleceğine yönelik ifadelerin ardından merak edilmeye başlandı.

Tesla’nın tüm araçları, güçlü elektrik motorlarına sahip olduğu için her zaman yüksek performans sunuyor. Tüm modeller, yüksek hızlanma ve tork yeteneklerinden oluşuyor.

Hepimizin bildiği üzere şu an Türkiye’de yalnızca Tesla Model Y satışa çıkartıldı. Model Y isimli otomobil hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Tesla’nın diğer modelleri de Türkiye’ye gelmeli mi? Konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Başa dön tuşu