Tinder kullanıcı sayısı açıklandı

Tinder uygulamasının sahibi Match Group geliri, artan abone sayısı ile birlikte önemli bir büyüme kaydetti. Şirketin toplam çeyrek gelirinin yıllık yüzde 14 artarak 465 milyon dolara ulaştığı açıklandı. Döviz kuru tesirli olmasaydı bu sayı yüzde 18 olacaktı. Burada artan Tinder kullanıcısı sayısı hayli tesirli oldu.

Match Group gelir artışının en büyük sebebi ise Tinder kullanıcı sayısı artışı gösteriliyor. Lakin Match Group’un Match.com, PlentyOfFish, OkCupid ve Hinge üzere servislerin de sahibi olduğunu belirtmemizde yarar var.

İşte Tinder kullanıcı sayısı!

Tinder birinci çeyrekteki sonuçlara nazaran 4.7 milyon abone sayısına ulaşmış durumda. Bu sayı, geçen çeyrek sonuçlarına nazaran 384 bin daha fazlayken, geçen yılın sonuçlarına nazaran 1.3 milyon daha fazla abone kazandığı gözüküyor. Tinder’a gelen kullanıcı ile birlikte Match’in abone sayısı da yüzde 16 artışla 8.6 milyon düzeyine yaklaştı. Yani Tinder kullanıcıları git gide çoğalıyor.

Bu servislerin yanı sıra öbür arkadaşlık servislerinin de son periyotlarda büyük bir artışta olduğu görülüyor. Ve önümüzdeki günlerde Tinder gibisi arkadaşlık platformların daha da çok abone sayısı ve gelir kazanacağı ön görülüyor.

Başa dön tuşu