WhatsApp durumu için Facebook entegrasyonu geliyor

WhatsApp’ın en yeni beta sürümü, kullanıcıları düşündürecek yeni bir bilhassa geliyor. Test edilen özellik ile WhatsApp durum güncellemeleri Facebook Öyküler ile paylaşılacak.

WhatsApp durum güncellemeleri Facebook Öyküler ile paylaşılabilecek

Bir müddettir WhatsApp üzerinden durum paylaşımı yapılabiliyordu. Kullanıcıların beğenip beğenmeme konusunda ikiye ayrıldığı bu özellik artık Facebook ile entegre çalışacak. Fakat bu, WhatsApp üzerinden Facebook hesabınıza bağlanmayı gerektirmeyecek. Zira, entegrasyon Android ve iOS data paylaşım API’lerini kullanarak gerçekleştirilecek. Ayrıyeten WhatsApp durumu, Instagram, Gmail ve Google Fotoğraflar ile de paylaşılabilecek.

Eğer WhatsApp beta programındaysanız, paylaşım seçeneği durumunuzun altında görünecektir. Gelecek yıl reklamlar görmeye başlayacağımız WhatsApp durumları özelliğinin günde 500 milyondan fazla faal kullanıcısı bulunuyor.

WhatsApp, Facebook ile data paylaşımı izlenimi yaratma konusunda dikkatli olmaya çalışıyor.

Facebook, WhatsApp’ı satın aldığında, WhatsApp’taki kullanıcı bilgilerini Facebook ile paylaşmayacağına kelam vermişti. Fakat 2016 yılında fikrini değiştiren Facebook bilgi paylaşımı konusuna yeşil ışık yakmıştı. O vakitten beri, Facebook’a Fransız ve Alman geliştiriciler tarafından data kapalılığı ihlali nedeniyle uygulamayı durdurması söylendi.

2017 yılında şirket, Avrupa Kurulu tarafından, hesapların ne ölçüde data paylaşımı yaptığı konusunda aldatıcı bilgiler verdiği için 122 milyon dolar para cezasına çarptırılmıştı.

Başa dön tuşu