WhatsApp iPad’de Nasıl Kullanılır?

Eğer yeni bir iPad satın aldıysanız ve App Store’a girip anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ı aradıysanız, uygulamanın mağazada yer almadığını fark etmişsinizdir. Peki iPad’de WhatsApp kullanmak mümkün mü? Bu rehberimizde neler yapabileceğinize daha yakından göz atacağız.

Dünyanın dört bir yanındaki milyarlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan WhatsApp, artık kısa mesajların yerini aldı diyebiliriz. Şu anda WhatsApp’ın iPadOS sürümü bulunmuyor ancak geçtiğimiz aylarda iPad’ler için de geliştirilmekte olduğu ortaya çıkmıştı.

“WhatsApp Ayarları > Bağlantılı Cihazlar > Bir Cihaz Bağla” yolu izlenerek QR kodu tarama işlemi yapılacak ve ardından telefonun internet bağlantısı olmasına gerek kalmadan uygulama iPad’de bağımsız olarak kullanılabilecek.

Yeni sürümün ne zaman sunulacağı henüz bilinmiyor ancak şu anda uygulayabileceğiniz iki farklı yöntem mevcut. Bildiğiniz üzere iPadOS ile birlikte Safari, artık masaüstü cihaz olarak algılanıyor ve bu sayede masaüstü bir cihazdaki gibi gezinebiliyorsunuz. Bundan da yola çıkarak WhatsApp Web aracılığı ile WhatsApp’ı kullanabilirsiniz.

Bunun da ötesinde App Store’da bazı üçüncü parti WhatsApp Web istemcileri yer alıyor ve uygulama olarak yüklediğiniz bu istemcilerle birlikte, yine WhatsApp Web’e giriş yapar gibi WhatsApp’ı kullanmanız mümkün hale geliyor. Biz yine de bu noktada kişisel verilerinizin güvenliği adına aşağıdaki, yani birinci yöntemi tavsiye ediyoruz.

iPad’de WhatsApp Kullanma Nasıl Yapılır?

  • Safari uygulamasına giriş yapın.
  • WhatsApp Web servisinin internet sitesine gidin.
  • Akıllı telefonunuzdan WhatsApp uygulamasına girin.
  • Ayarlar menüsüne girin ve WhatsApp Web butonuna basın.
  • Çıkan QR Scan ekranından iPad’inizdeki QR Kod’u okutun.
  • Artık iPad üzerinden WhatsApp Web kullanabilirsiniz.

Tabii WhatsApp Web her halükarda normal WhatsApp uygulamasının yerini alamayacaktır ancak akıllı telefonunuz uzak olduğunda mesajlarınızı kontrol edebilmeniz adına iyi bir yöntem. Bu noktada umutlarımız, geliştirici ekibin tabletler için bir adım atmasından yana kalmış durumda.

Ufak bir hatırlatma olarak WhatsApp Web’i kullanabilmek için hem akıllı telefonunuzda hem de tabletinizde aktif bir internet bağlantısı olması gerekiyor. Eğer akıllı telefonunuz internete bağlı değilse, WhatsApp Web’i kullanamıyorsunuz. Bu hususa dikkat etmenizde fayda var.

Peki siz bu rehberde yer alan bilgiler hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz iPad’inizde WhatsApp’ı kullanmak için hangi yöntemi tercih ediyorsunuz? Konu hakkındaki görüşlerinizi hemen aşağıda yer alan yorumlar sekmesinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Başa dön tuşu