WhatsApp Web nasıl kullanılır?

WhatsApp Web, 2015’in Ocak ayında kullanıma sunulmuştu. iOS, Android ve birçok platformdaki WhatsApp ile uyumlu olan web sürümü kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlıyor Pekala, WhatsApp Web nedir? WhatsApp Web nasıl kullanılır?

WhatsApp Web nedir?

Adından da anlaşılacağı üzere WhatsApp uygulamasını bilgisayarınıza taşıyan WhatsApp Web sayesinde iletileri bilgisayar üzerinden cevaplayabiliyorsunuz. Bu sayede bildirilere çok daha süratli dönüş yapabiliyorsunuz.

WhatsApp Web nasıl kullanılır?

İlk başlarda Windows üzerinde tarayıcı tabanlı olarak verilen hizmet, bir müddet sonrasında olağan bir Windows uygulaması haline getirildi. Aşağıdaki ilişkiyi kullanarak WhatsApp Web Windows versiyonunu bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Ayrıyeten WhatsApp’ın Mac sürümü de yar alıyor. WhatsApp Web Mac uygulamasını aşağıdaki kontaktan indirerek tarayıcıya gereksinimi ortadan kaldırabilirsiniz.

WhatsApp Web indir!

Tarayıcıyı açın ve WhatsApp Web Adresine Gidin

Tarayıcınızı açın ve aşağıdaki bağlantıdan WhatsApp Web sayfasına gidin. Şayet tarayıcınız (Chrome, Opera, Mozilla) ve WhatsApp sürümü yeniyse, masaüstü programını indirmeden de bildirilerinizi görebilir ve konuşmalarınızı sürdürebilirsiniz. Pekala, uygulamayı indirdikten yahut tarayıcı üzerinden giriş yaptığınızda WhatsApp Web masaüstü uygulamasını nasıl çalıştıracaksınız?

WhatsApp Web için tıklayın

Barkod’u taratın

Sayfaya gittikten sonra, tekrar akıllı telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını açın. WhatsApp>Ayarlar kısmına girin ve WhatsApp Web seçeneğine tıklayın. Bu özellik hem iOS hem de Android hem de Windows Phone üzerinde tıpkı halde çalışıyor.

WhatsApp’ın tarayıcı veya PC uygulamasını açtığınızda web sayfasında yer alan WhatsApp Web barkod kısmına telefonun kamerasını odaklayarak barkodu taratın.

Barkodu tarattıktan sonra WhatsApp‘ı tarayıcınızda açtığınız WhatsApp Web ile kullanabilirsiniz.

Ayrıca WhatsApp‘ın bildirim seslerini bilgisayarınızda duymak istiyorsanız, WhatsApp Web‘de yer alan profil fotoğrafınızın yanındaki menüden ayarlamaları yapabilirsiniz. Bu noktadan sonra yapacağınız tüm süreçler standart olarak ana uygulama ile tıpkı olacaktır.

Facebook tarafından satın alındıktan sonra erişilebilirlik manasında resmen çağ atlayan WhatsApp telefonunuz ağ üzerinde olmak şartıyla birçok sürecinizi bilgisayarınız üzerinden yapmanıza imkan sağlıyor. Tekrar de bu uygulamanın bir emülatör olduğunu aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor. Ağ üzerindeki telefon aktifliğiniz sona erdiği andan itibaren masaüstü üzerinden WhatsApp erişiminiz kısıtlanacak ve uygulamayı kullanamayacaksınız.

Başa dön tuşu