Wondershare Görüntü Converter Ultimate inceledik!

Son yıllarda görüntü içerikler giderek artan derecede değerli hale geldi. Telefon, aksiyon kamerası, görüntü kamera ve gibisi birçok farklı aygıtın ürettiği görüntüleri sıklıkla kullanıyoruz. Vakit zaman bunları farklı formatlara dönüştürme gereksinimimiz da oluyor. İşte bu üzere durumlarda kullanmak üzere tasarlanan WondershareVideo Converter Ultimate vazifesini muvaffakiyet ile yerine getiren bir yazılım.

Wondershare Görüntü Converter Ultimate inceledik!

Yazılımı yükledikten sonra kolay lakin fonksiyonel bir arayüz bizi karşılıyor. Bu arayüzde birinci olarak karşımıza Convert, Download, Burn, Transfer ve Toolbaox menüsü çıkıyor. Anlaşıldığı üzere birinci menü olan Convert ile viedo formatları ortasında değişiklik yapıyorsunuz. Farklı formatlara dönüşüm süreci için evvel bir görüntü yüklemeniz gerekiyor. Öncelikle şunu söylemek isterim ki güçlü bir seçenek menüsü var Convert seçeneği altında MP4, MOV, DIVX, MPEG ve VOB üzere formatlar bulunuyor. Burada birçok formatı bir başkasına çevirebiliyorsunuz. Çeviri süreci sırasında görüntünün boyutunu küçültme üzere işlevleri da kullanabiliyorsunuz.

Bu ortada dönüşüm sırasında görüntünün sesini de farklı bir formata çevirebiliyorsunuz. Yeniden bunlara ek olarak aygıt özelinde dönüşüm görüntüleri da oluşturmak mümkün. Bu seçenekte Apple, Huawei, Samsung ve öbür üreticilerin telefonlarına nazaran görüntü dönüşümü de yapabiliyorsunuz.

Download kısmında ise internetteki bir adresten görüntü indirebiliyorsunuz. Bu süreç görüntünün uzunluğuna nazaran biraz tahlil mühleti gerektiriyor. Biz yaptığımız denemelerde 14 dakikalık bir YouTube görüntüsü için tahlil müddetinin 30 saniye olduğunu gördük. Burada da görüntüyü farklı boyutlarda indirebiliyorsunuz. Ayrıyeten varsa altyazı seçeneği de indirilebiliyor.

Burn özelliği ise isminden da anlaşılacağı üzere (bilgisayarınızda DVD yazıcı varsa) DVD oluşturmaya yarıyor. Görüntülerinizi video DVD olarak kayıt edebiliyorsunuz ve varsa DVD yazıcı ile bunları yazıyorsunuz.

Transfer menüsünde ise telefon ya da tablet aygıtınızı bilgisayara bağladığınızda hazırlanan görüntüler otomatik olarak yüklenmesi sağlanıyor. Ayrıyeten şayet birebir ağda bulunan telefon ve tablet üzere aygıt varsa yazılım kablosuz olarak bu görüntüleri ilgili aygıta gönderebiliyor.

Toolbox kısmı ile yazılımın en yararlı kısımlarından biri. Burada küçük küçük farklı özellikleri görüyor ve kullanabiliyorsunuz. Burada Fix Media Metada, VR Converter, Görüntü Compress, Screen Recorder, GIF Maker, Cast to TV yer alıyor. VR Converter özelliği ile görüntüleri VR yani Virtual Reality formatına uygun hale getiriyorsunuz. Screen Recorder da ekran imajı almanızı sağlıyor.

Yazılımın en büyük argümanı çok süratli görüntü convert yapması. Sekizinci jenerasyon i5 işlemcisi 8 GB RAMli SSD depolama özelliği bulunan bir bilgisayarla yaptığımız denemelerde 2 dakika 24 saniye uzunluğunda olan FULL HD MP4 formatında bir görüntüyü yaklaşık 1 dakikada MOV formatına dönüştürdük. 30X daha süratli olduğunu tez eden yazılım nitekim de süratli. Yani bu argümanının hakikat olduğunu söyleyebiliriz.

Öte yandan format değişikliği yapılan görüntüleri düzenleme, kesme ve kırpma üzere süreçler yapabiliyorsunuz. Görüntülere kimi efektlerde verebildiğiniz üzere, aşikâr bir logo eklemek, altyazı vermek ve ses düzeyini azaltma ya da yükseltme üzere birtakım temel süreçleri yeniden yazılım üzerinden yapabiliyorsunuz.

WondershareVideo Converter Ultimate yazılımının 1 yıllık fiyatı 39.95 dolar. Şayet ömür uzunluğu kullanmak isterseniz 49.95 dolar ödemeniz gerekiyor. Bir de 5 bilgisayara kadar ömür uzunluğu kullanımı fiyatsız olan sürüm yer alıyor ki onun da fiyatı 99.95 dolar. Şayet kişisel olarak kullanacaksanız tek seferlik 49.95 dolar vermek mantıklı görünüyor. Bu fiyatın hakkını ziyadesiyle veriyor. Bilhassa görüntü düzenleme işleri ile uğraşıyorsanız yararlı bir yazılım Wondershare Görüntü Converter Ultimate.

Wondershare Görüntü Converter Ultimate sürümünü internet sayfasından indirebilirsiniz.  Yazılımın bir de fiyatsız sürümü bulunuyor. Free Görüntü Converter yazılımını resmi internet sitesinden indirebilirsiniz. 

Başa dön tuşu