Xiaomi Black Shark 2 dayanıklılık testinde!

Xiaomi’nin 12 GB üzere epeyce yüksek bir RAM’e ve Qualcomm’un Snapdragon 855 işlemcisine konut sahipliği yapan yeni oyuncu telefonunun ayrıntılarını: Black Shark 2 kutu açılış ve inceleme görüntülerini kısa müddet evvel sizlerle paylaşmıştık.

Cihazlara uyguladığı dayanıklılık testleri ile tanınan JerryRigEverything isimli YouTube kanalının yeni konuğu Black Shark 2 oldu. Aygıtın özel tasarımı darbelere ve çiziklere karşı ne kadar güçlü? Gelin, buna birlikte bakalım.

Xiaomi Black Shark 2 dayanıklılık testi yayınlandı!

Ekran çizilmesi ile başlayan dayanıklılık testinde cihazın ekranı beşinci düzeye kadar direnç gösterirken, altıncı düzeyden itibaren ekranda önemli çizikler oluşuyor. Koruma teknolojisi açıklanmazken, sonuçlar Gorilla Glass 5 ile emsal.

Cihazın her iki tarafındaki kamera bıçak ile oluşturulmak istenilen çiziklere karşı sağlam yapısı sergiliyor. Telefonun yan kısımları ise başka rakipleri ile misal halde bıçak darbeleri sonrasında basitçe hasar alıyor

Ekran ateşe maruz bırakıldığında maalesef kalıcı bir hasar oluşuyor. Ekrandan parmak izi okuyucunun çalıştığı kısıma hasar verildiğinde parmak izi okunmaya devam ediyor. Son olarak bükülme testine giren Black Shark 2 muvaffakiyetle geçiyor.

Başa dön tuşu