Xiaomi Mi 9T geliyor! Mi 9’un gelişmiş hali!

Akıllı telefon üreticileri son yıllarda amiral gemilerini birden fazla model ile kullanıcılara sunuyor. Xiaomi’de Mi 8 modelinden bu yana amiral gemilerinin birden fazla modelini üreterek kullanıcıların farklı gereksinimlerine karşılık veriyor.

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında tanıtılan Mi 8’in akabinde üç farklı model daha kullanıcılara sunuldu. Bunlar Mi 8 Explorer, ekran ve işlemci değişikliği sonucunda daha uygun fiyatlı hale gelen Mi 8 SE ve şeffaf art kapağın yanı sıra ekrandan parmak izi okuyucuya sahip olan Mi 8 Pro modelleri oldu.

Xiaomi Mi 9T geliyor! Pro versiyonu olacak!

Çinli telefon üreticisi bu yıl ise Mi 9, Mi 9 Explorer ve Mi 9 SE modelleri ile karşımıza çıktı. Xiaomi Mi 9T olarak isimlendirilen modelin sertifika alması satışa sunulacağını doğrularken, bunun Pro modelinin yerini alması bekleniyor.

Mi 9T modelinin Tayland, Tayvan, Singapur ve Rusya’da sertifika alması dünya çapında satışa sunulacağını gösteriyor. Mi 9 ile benzeri halde Snapdragon 855 işlemciden güç alması ve 48 MP çözünürlüğünde art kameraya sahip olması beklenilen telefon, 12 GB RAM ve 256 GB depolama ile gelecek.

Ayrıca, yüksek kapasiteli bir bataryanın bu telefonda yer alması bekleniyor. Fiyatlandırmanın ise Xiaomi Mi 9’un bir tık üstünde olacağı düşünülüyor.

Başa dön tuşu