Yeni iPhone modelleri için önemli iddialar!

Paylaşılan bir tweet, yeni iPhone modellerinin demo versiyonlarını görsellere dönüştürdü. Geçtiğimiz günlerde 2019 iPhone modellerine ilişkin olduğu ileri sürülen demo dizaynlar ortaya çıkmıştı.

Yeni iPhone modelleri argümanlı geliyor!

iPhone modellerini evvelce kestirim etmesi ile bilinen OnLeaks,  Twitter üzerinden bir rapor yayınlayarak 2019 iPhone modelleri ile ilgili kıymetli bilgiler verdi.

Yayınlanan raporda ve manzaralarda en çok ilgi çeken kısım, arka tarafın cam bir dizaynına sahip olacağı. Buradaki ayrıntılar net olmasa da, aygıtın tek art cam panelden oluşacağı, kameranın farklı bir panele sahip olmayacağı belirtiliyor.

Bu sayede kamera çıkıntısı daha yumuşak sınırlara sahip olacak. iPhone kullanıcıları kamera çıkıntısının çok keskin olduğundan şikayetçiydi.

Rapora nazaran 5.8 inç iPhone “XI” 143,6×71,4×7,8 mm boyutlarında olacak. Bu boyutlarıyla yeni model iPhone XI, iPhone XS ile farklı boyutlara sahip olacak. Ancak bu boyut farklılıkları, gözle sıkıntı görülecek kadar küçük olacak.

Bahsedilen öbür değişiklikler ise telefonun üç kamera ile gelmesi ve bu kameraların dışarıdan görünmesinin imkansıza yakın olacağı. Geliştirilen yeni bir teknoloji sayesinde kullanıcılar kamera kısmına baktıklarında düz siyah bir taban görecekler.

Bunlar dışında kamera çıkıntısının bulunduğu yerde mikrofonun da olacağı belirtiliyor.

Ayrıca aygıtta yine tasarlanmış bir sessize alma butonu bulunacak. Birinci iPhone’dan beri tıpkı halde devam eden buton, birinci defa değişikliğe uğrayacak üzere görünüyor. Kelam konusu butonun iPad modellerinde olduğu üzere üstten aşağıya oynatılabileceği belirtildi.

Apple’ın bu yıl üç yeni iPhone modeli tanıtması bekleniyor, mevzuda bahsi geçen telefon ise tek modelden oluşuyor. Diğer 2019 iPhone modelleri hakkında şimdi yeni bir bilgi bulunmuyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yeni iPhone modelleri almayı düşünüyor musunuz? Yorumlarda belirtiniz.

Başa dön tuşu