Samsung 240 Hz’lik oyuncu monitörünü duyurdu

Samsung 240 Hz yenileme oranına sahip birinci oyuncu monitörü, Samsung CRG5‘i duyurdu. Oyuncuların neredeyse tüm isteklerine karşılık verdiği belirtilen monitör hakkında şimdi tüm özellikler açıklanmadı. Samsung bu bilgileri, E3 2019 fuarındaki PC Gaming Show’da daha ayrıntılı bir formda açıklayacak.

Samsung CRG5 neler sunuyor?

27 inç boyutuna sahip olan CRG5’in en ilgi cazibeli özellikleri ortasında 1500R kavis kıymetine sahip olması ve 240 Hertz kıymetinde tazeleme oranına mesken sahipliği etmesi oluyor. Full HD çözünürlüğe sahip olan bu monitörün, bilhassa kavis ve tazeleme oranı ile birlikte daha keyifli bir oyun tecrübesi sunmayı vaat ediyor.

Ayrıca bu monitör, Nvidia G-Sync teknolojisini de destekliyor. Yani Nvidia’nın ekran katlarından birisini kullanıyorsanız oyunlardaki bu yenileme oranını daha başarılı bir biçimde alabilirsiniz.

4 ms reaksiyon mühleti ve 300 nit parlaklık sunan monitörde manzara aktarma sürecinin yapılması üzere DisplayPort 1.2 ve HDMI 2.0 girişlerine yer verildiği de görülüyor.

399 dolarlık fiyat etiketine sahip olan monitör, birinci olarak Temmuz ayında satışa çıkacak. Ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı hakkında şimdi bir bilgi yok.

Başa dön tuşu