Samsung’dan kablosuz ekran yansıtma için patent!

Samsung DeX ile birinci olarak Galaxy S8+ serisinde kullanıcılara telefonlarını bir bilgisayarmışçasına kullanma imkanı sağladı. Yeni gelen bilgilere nazaran ise Samsung DeX ile kablosuz ekran yansıtma periyodu başlıyor!

Samsung DeX ile kablosuz ekran yansıtma devri geliyor!

Samsung her yıl telefonunuzun hakikat donanıma sahip olmanız şartıyla bir masaüstü heyetime genişletmenize imkan tanıyan DeX platformunu hayli geliştiriyor. Galaxy S8 serisi ile birinci DeX istasyonunu piyasaya sundu. Akabinde Galaxy S9 ailesi ile birlikte gelen daha ince bir versiyon da kullanıcılara sunuldu.

Geçen yıl Note 9, tüm DeX tecrübesini bir USB-C ve HDMI kablosuyla çalıştırma yeteneğiyle birlikte geldi. Ve artık Samsung, tüm DeX tecrübesini kablosuz olarak geliştirmeyi düşünüyor.

Bu, gelecekteki Samsung telefon ve tabletlerin, tüm DeX tecrübesini rastgele bir istasyona yahut kablolara muhtaçlık duymadan çalıştırabileleceği manasına geliyor.

Dün şirket, DeX Live ismi için Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne patent müracaatında bulundu. Samsung’un bu projeyi farklı bir marka olarak kullanması bekleniyor. Şirketin Galaxy Note 10 ile yeni kablosuz DeX tecrübesini kullanıcılara sunması da olası görünüyor.

Başa dön tuşu