Apple’dan 100 milyon dolarlık yatırım!

Apple bu sıralar farklı yatırımları ve satın alımları ile ortaya çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde otonom araç üretmek için Drive.ai isimli şirketi satın alan Apple 100 milyon dolar yatırım yaparak Japan Display’i ayakta tutmaya çalışacak!

Japan Display’e Apple 100 milyon dolar yatırım yapacak!

Apple yeni iPhone’ların ekran üretimi için farklı stratejiler geliştirmeye başladı. Birinci defa Japon LCD üreticisi şirket Japan Display ile Apple’ı Mart ayında bir mutabakata gittiğini duymuştuk.

Bugünlerde ise Apple’ın, LCD üreticisinin üretim tesislerinin maliyetlerinin yaklaşık 1.5 milyar dolarını ödeyerek LCD panel üretiminde şirket ile büyük bir mutabakata vardığı ortaya çıktı. Ayrıyeten yeni rapor, kıymetli bir yatırıma da yer verdi.

Japonya’dan gelen rapor, Apple’ın ‘yeniden yapılanma’ geçirdiği için şirkete yaklaşık 100 milyon dolar yatırım yapacağını bildirdi. Bu rapora nazaran Apple’ın LCD üretiminin yüzde 60’ı Japonya’da yapılacak.

Yatırıma ek olarak, Apple’ın LCD üretiminin tamamını Çin’den Japonya’ya kaydıracağı da öne sürülenler ortasında. Apple ayrıyeten Apple Watch’un OLED panelleri, iPhone Xr için LCD paneller ve tıpkı vakitte daha eski modeller için de Japon LCD üreticisi şirketin hayatta kalmasına yardımcı olacak üzere gözüküyor.

Başa dön tuşu