Galaxy S10 5G internet hızı ile dudak uçuklatıyor!

Galaxy S10 5G dün itibariyle ABD’de 1300 dolar fiyat etiketi ile satışa sunuldu. Telefonu kutusundan çıkaran Verizon çalışanı George Koroneos, şu anda sonlu bir bölgede kullanıma sunulan 5G ağını kullanarak birinci sürat testini gerçekleştirdi.

Hız testinde Galaxy S10 5G’nin 1 Gbps düzeyini geçmeyi başardığı görülüyor. Chicago’da yapılan diğer bir test sırasında ise Galaxy S10 5G’yi kullanarak PUBG Mobile indirmenin yaklaşık 23 saniye sürdüğü belirtiliyor.

Galaxy S10 5G internet suratı 1 Gbps düzeyini aştı!

Operatörlerin ulaştığı bu suratlar adeta dudak uçuklatıyor olsa da, bilhassa kapsama alanı konusunda daha kat edilmesi gereken çok yol var. Çünkü, 5G teknolojisinin sunduğu kapsamı alanı LTE’ye kıyasla daha düşük düzeyde.

Düşük frekanslar bina penetrasyonunda çok daha âlâ bir performans sergiliyor. Örneğin, T-Mobile’ın LTE ağı 600 MHz bandında çalışıyor. Lakin, Verizon 5G ağı 28 GHz, AT&T 5G ağı ise 39 GHz’i kullanıyor, böylelikle hem menzil hem de bina içi kapsama alanının birinci etapta 5G için kullanıcıları zorlayacağını söyleyebiliriz.

Aynı vakitte 5G teknolojisi şu anda yalnızca download yani indirme işlemlerinde kullanılabiliyor. Bu nedenle Galaxy S10 yahut piyasadaki 5G dayanaklı diğer bir telefon ile evrak yüklemeye çalıştığınızda LTE üzerinden süreç gerçekleştiriliyor.

Başa dön tuşu