Yeni Mac Pro için Apple’dan beklenmeyen Çin hamlesi!

iPhone modellerinden Macbook Pro’lara kadar Apple eserlerinin neredeyse tamamı yıllardır Çin’de üretiliyor. Apple’ın kendi memleketi ABD’de üretimini gerçekleştirmesi beklenilen eserlerden birisi ise yeni Mac Pro modeliydi.

Hali hazırda piyasada olan Mac Pro, 2013 yılından yani piyasaya sürüldüğünden bu yana Teksas’da üretiliyor. Emsal formda Eylül ayında satışa sunulacak olan yeni Mac Pro’nun da burada yani ABD sonlarında üretilmesi bekleniyordu.

Apple’dan Çin atağı: Yeni Mac Pro ABD’de üretilmeyecek!

ABD – Çin ticari savaşının devam şu günlerde beklenmedik bir karar alındı. The Wall Street Journal tarafından paylaşılan haberde, WWDC 2019 etkinliğinde tanıtılan Mac Pro’nun üretiminin Çin’de gerçekleşeceği belirtildi.

Bu ortaya atılmış bir argümandan ibaret değil. Çünkü, dünyanın en büyük dizüstü bilgisayar üreticisi olan Tayvan merkezli Quanta Computer ile Apple ortasında yeni Mac Pro’nun üretimi için imzaların atıldığı belirtildi.

Bir Apple sözcüsü husus hakkında yaptığı açıklamada, yeni bilgisayarın Amerika Birleşik Devletleri’nde tasarlandığını ve ABD imali birtakım bileşenler içerdiğini belirterek “son montajın üretim sürecinin yalnızca bir kesimi olduğunu” belirtiyor.

En yeni Intel Xeon işlemcilerinden güç alan yeni bilgisayarda 28 çekirdeğe kadar işlemci seçeneği sunuluyor. Buna ek olarak anakart üzerinde yer alan 12 RAM yuvası sayesinde, 1.5 TB’a kadar RAM kullanılabiliyor.

Başa dön tuşu